MENU
MENU
MENU

OURS EXPERTS

Doc. Ing. MgA. Ondřej Urban, Ph.D.

SOUND & MUSIC DIRECTOR
MUSICIAN AND COMPOSER
FAVORITE MOTO:
"Profese mistra zvuku je brána tak samozřejmě, že si člověk říká, jestli ty desítky hodin cizelování tříminutové písně stojí za to. Ale stojí."

IN THE INSTITUTE AM:

Konzultant

I SPECIALIZE IN THE FIELDS:

Zvuková tvorba, studiová technika, elektroakustika, hudební akustika, hudební elektronika

I HAVE EXPERIENCE WITH OBJECTS:

Nahrávání hudby všech žánrů, pedagogická a konzultační činnost v oboru studiového nahrávání hudby, mixu a masteringu, konstrukce a opravy přístrojů hudební elektroniky

I ABSOLVED:

ČVUT Fakulta elektrotechnická

Ing., obor Radioelektronika, zaměření elektroakustika a akustika

AMU Hudební a taneční fakulta

MgA., obor Zvuková tvorba

AMU Filmová a televizní fakulta

Ph.D., Teorie multimediální tvorby

MY WORK:

AMU Hudební a taneční fakulta

2000-současnost
vedoucí zvukového studia, pedagog (docent)

SOMETHING LITTLE ABOUT ME:

Jsem už od mala člověkem neustále hledajícím a zatím nacházejícím. Ve své profesi jsem našel vzácné spojení hudebního talentu a vášně pro techniku, zejména hudební elektroniku. Poslechnout si hudbu "jen tak" nedovedu. Vždy ji analyzuji jako muzikant i jako zvukový režisér. Co je to za zvuk, jak je to uděláno, proč to zní tak skvěle - to jsou otázky, které mne zaměstnávají a dávají mé profesi prostor pro neustálý růst a sebereflexi. Zvuk ve své tvůrčí podobě je něco, co mne neustále nutí přemýšlet a tvořit.

MOST IMPORTANT PROJECTS:

Bezpočet nahrávek z oblasti tzv. vážné i populární hudby. Mezi osobnosti, se kterými jsem měl a mám tu čest spolupracovat, patří např. Pavel Šporcl, Marie Rottrová, Irena Budweiserová, Najponk, Laura a její tygři, Radka Fišarová, Miloš Bok, Karel Růžička, Wihanovo kvarteto a celá řada dalších. Kromě nahrávání se věnuji též hudební kompozici a hře na klávesové nástroje.

Top